Anunt public evaluare a impactului asupra mediului Parc central

,,COMUNA PERIAM anunță publicul interesat asupra deciziei etapei de încadrare de către A.P.M. Timiș de a nu se efectua evaluarea impactului asupra mediului și evaluarea adecvată în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului și de evaluare adecvată, pentru proiectul ,,Reamenajare și modernizare Parc central, localitatea Periam”, propus a fi amplasat în comuna/localitatea Periam, domeniul public al comunei Periam, jud. Timiș. Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul A.P.M. Timiș, jud. Timiș, localitatea Timișoara, B-dul Liviu Rebreanu, nr. 18 – 18A, în zilele de luni – joi între orele 8,00 – 16,30, vineri între orele 8,00 – 14,00, precum și la următoarea adresă de internet: htpp//apmtm.anpm.ro – Secțiunea Acorduri de mediu. Publicul interesat poate iniția comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunț, până la data de 10.11.2014”