Dezbatere publica „Infiintarea noilor blocuri de centrala atomoelectrica la centrala de la Paks- Ungaria”

Dezbatere publica  „Infiintarea noilor blocuri de centrala atomoelectrica la centrala de la Paks- Ungaria

Avand in vedere adresa Ministerului Mediului, Apelor si Padurilor nr. 955448/02.09.2015 inregistrata la APM Timis cu nr. 6386/08.09.2015 privind organizarea  dezbaterii publice in procedura de evaluare a impactului asupra mediului in context transfrontiera derulata in conformitate cu prevederile Conventiei Espoo pentru proiectul   „Infiintarea noilor blocuri de centrala atomoelectrica la centrala de la Paks- Ungaria”, va rugam sa disponibilizati documentatia EIA anexata, atat pe pagina de internet a primariei cat si la sediul primariei, atat in format electronic cat si pe suport de hartie.

De asemenea, va rugam sa preluati eventualele comentarii venite din partea cetatenilor.

Dezbaterea publica va avea loc in data de 29.09.2015 in Timisoara, ora si locul desfasurarii va vor fi comunicate ulterior.